Інсталяція підвісного унітазу

ukrrus
Хто взмозi придбати підвісний унітаз?

Підвісний унітаз — зайве чи необхідне?

Вважається, що підвісний унітаз — це елемент оформлення дорогого інтер’єру, що його не встановлюють у звичайній квартирі. Але практика спростовує цей міф. Адже головна якість підвісного унітазу саме в тому, що він особливо компактний і йому саме місце в малогабаритних санвузлах. Крім того, під таким унітазом залишається вільне місце. Адже він не торкається підлоги, а це означає, що під ним не важко прибирати. Він гігієнічний. Багато наводять як доказ проти його встановлення складність монтажу і побоюються, що він не витримає людину, що сидить на ньому. Щоб розвіяти ці сумніви, я розповім про технологію установки цього новомодного сантехнічного пристрою. Та й не треба турбуватися щодо ваги, яку унітаз може витримати — це становить від 300 до 400 кг!

Перш за все варто розібратися в конструкції підвісного унітазу. Головний його елемент — сталева жорстка рама, на якій змонтовані бачок, відвід від нього для зливу води при змиванні, випускний патрубок, який можна повертати на кут до 90 градусів від вертикалі як ліворуч, так і праворуч. Рама оснащена штангами, що висуваються, для регулювання по висоті і кріплення до підлоги, шпильками для кріплення до стіни і планкою з різьбовими гніздами, в які вкручуються болти кріплення чаші унітазу.

Найбільш складним вузлом підвісного унітазу є його бачок. Він виконаний з пластику, поміщений в ізоляцію з стіропола, яка забезпечує від утворення конденсату, має в передній частині виріз для монтажу кнопкової системи спуску води (через нього здійснюється обслуговування механізмів бачка і заміна несправних вузлів). У Верхній і бічній його частині є місця для встановлення перехідника, за допомогою якого унітаз підключається до водопроводу. Сам перехідник змонтований в одному з цих гнізд, але місце його розташування може бути змінено.

Усередині бачка є вентиль, яким перекривається подача води, гнучка підводка від вентиля на поплавкову запірну арматуру, саме арматура, перелив і механізм дозованого зливу води (на 3 або 6 літрів води на спуск).

Вибираючи в магазині підвісний унітаз, потрібно відволіктися від ціни (вона починається з 250 доларів) і оцінити якість. Від якості безпосередньо залежить надійність підвісного унітазу і його термін служби, який для німецьких моделей від таких відомих виробників, як GROHE або Vega досягає чверті століття! Можливий комбінований варіант з метою економії — система інсталяції від відомого виробника, а чаша унітазу, наприклад, від болгарської фірми Vidima. Такий вибір дозволить заощадити до 100 доларів! При оформленні покупки потрібно перевірити комплектність. Часто продавці «забувають» амортизуючу прокладку, а в пакетах з кріпленням можна виявити невеликі отвори і відсутні деталі. Кришку для унітазу потрібно придбати відразу. Вона продається окремо.

Монтаж інсталяції починається до початку лицювальних робіт. У першу чергу встановлюється сталева рама. Природно, що до місця установки повинні бути заздалегідь підведені каналізаційна труба діаметром 110 мм і водопровідна труба. Бажано, щоб підвісний унітаз розташовувався як можна ближче до каналізаційного стояку. Це загальне правило для встановлення унітазів будь-якого типу. Раму потрібно виставити за рівнем в горизонтальній і вертикальній площині, регулюючи її положення висувними штангами і шпильками кріплення до стіни. У системах підвісних унітазів є можливість регулювати рівень чаші по висоті. Початково рама встановлена на найнижче розташування. Оптимальна висота чаші — від 42 до 47 см від підлоги. Для наочності найкраще наживи реальну чашу підвісного унітазу, приміряти «зручність» на практиці й зафіксувати рівень стопорними болтами на висувних шпильках. Для кріплення до стіни і підлоги в монтажному комплекті є дюбелі та шурупи під гайковий ключ.

Коли рама буде виставлена, треба підвести до бачка воду. Тип труби, що використовується для цього, може бути будь-яким, але це повинна бути саме труба! Гнучкої підведенням таке підключення виконувати не можна. Середній термін її служби не перевищує трьох років, а після облицювання інсталяції до цього з’єднанню доступу не буде. Вентиль всередині бачка повинен бути закритий.

Далі потрібно приєднати випуск підвісного унітазу до каналізаційного відведення. Ідеальний варіант, коли відведення і випуск співвісні у вертикальному напрямку. Тоді досить вставити випускний патрубок у горловину відведення, але найчастіше доводиться мудрувати і підбирати варіанти з різними племенами. Істотно спростити цей процес можна, застосувавши гофру. Щоб перевірити працездатність системи, потрібно відкрити подачу води в бачок і злити воду. Якщо все гаразд, можна переходити до обшивки інсталяції, законтрів шпильки, на яких триматиметься унітаз.

Обшивка може бути виконана з будь-якого матеріалу, але найпростіший спосіб — подвійний водостійкий гіпсокартон. Їм потрібно обшити передню площину, використовуючи для розмітки готовий шаблон, нанесений на упаковці від підвісного унітазу. Інсталяцію потрібно зашити з усіх вільних сторін. Щоб прикрутити гіпсокартон до сталевої рами, потрібно попередньо в ній просвердлити отвори або скористатися саморізами. Зверху та з боків можна зробити додатковий напуск не менш ніж 3 см від стійки каркасу, прикрутити до стіни й гіпсокартону звичайний пристінний профіль, а на ньому закріпити боковини і верх.

Підвісний унітаз встановлено

Перед облицюванням плиткою потрібно встановити в передній виріз бачка обмежувальний пластиковий манжет і запобіжну кришку. Манжет має насічки, за яким після завершення облицювальних робіт він обрізається по площині плитки. Кришка служить для страховки від попадання пилу і випадкових предметів всередину бачка. Остаточні роботи з установки підвісного унітазу можна продовжити не раніше ніж через десять днів після облицювання плиткою. Плитковий клей повинен набрати міцність і просохнути, інакше плитка трісне під навантаженням.

Саму чашу унітазу встановити нескладно. Тут головне — виміряти і підігнати точно за розміром сполучні патрубки, що йдуть від унітазу до інсталяції. Їх два. Один для зливу води, другий — каналізаційний. Помилку допускати не можна. Ці деталі нестандартні і йдуть тільки в комплекті з унітазом. Окремо вони не продаються! Перед установкою чаші на шпильки потрібно надіти ПВХ муфти і встановити амортизуючу прокладку. Чаша разом з патрубками одягається на шпильки та обжимається гайками, які потрібно по черзі підтягувати, доки чаша не сяде щільно на своє місце.

Зробивши контрольний злив води, і переконавшись, що всі з’єднання герметичні, можна встановлювати кнопку бачка. Кнопка виконана у вигляді окремого блоку і в залежності від виробника і моделі підвісного унітазу може мати різну конструкцію. Тут найкраще гарненько вивчити інструкцію, що додається до самої кнопці. Лише дві деталі у всіх виробників вимагають дбайливого до себе поваги і точності — це штанги штовхачів, які потрібно обрізати за розміром, вказаною на кресленні в інструкції.

Оце така вона - Інсталяція підвісного унітазу

Якщо підвісний унітаз змонтований правильно — він не повинен мати протікань, кнопки з пуску води повинні мати плавний хід і натискатися без зусиль, а чаша унітазу не повинна прогинатися під вагою людини, що сидить на ній.

Прочитати цю статтю можно також російською