Май11

Інсталяція підвісного унітазу

ukrrus
Хто взмозi придбати підвісний унітаз?

Підвісний унітаз — зайве чи необхідне?

Вважається, що підвісний унітаз — це елемент оформлення дорогого інтер’єру, що його не встановлюють у звичайній квартирі. Але практика спростовує цей міф. Адже головна якість підвісного унітазу саме в тому, що він особливо компактний і йому саме місце в малогабаритних санвузлах. Крім того, під таким унітазом залишається вільне місце. Адже він не торкається підлоги, а це означає, що під ним не важко прибирати. Він гігієнічний. Багато наводять як доказ проти його встановлення складність монтажу і побоюються, що він не витримає людину, що сидить на ньому. Щоб розвіяти ці сумніви, я розповім про технологію установки цього новомодного сантехнічного пристрою. Та й не треба турбуватися щодо ваги, яку унітаз може витримати — це становить від 300 до 400 кг!

Перш за все варто розібратися в конструкції підвісного унітазу. Головний його елемент — сталева жорстка рама, на якій змонтовані бачок, відвід від нього для зливу води при змиванні, випускний патрубок, який можна повертати на кут до 90 градусів від вертикалі як ліворуч, так і праворуч. Рама оснащена штангами, що висуваються, для регулювання по висоті і кріплення до підлоги, шпильками для кріплення до стіни і планкою з різьбовими гніздами, в які вкручуються болти кріплення чаші унітазу.

Найбільш складним вузлом підвісного унітазу є його бачок. Він виконаний з пластику, поміщений в ізоляцію з стіропола, яка забезпечує від утворення конденсату, має в передній частині виріз для монтажу кнопкової системи спуску води (через нього здійснюється обслуговування механізмів бачка і заміна несправних вузлів). У Верхній і бічній його частині є місця для встановлення перехідника, за допомогою якого унітаз підключається до водопроводу. Сам перехідник змонтований в одному з цих гнізд, але місце його розташування може бути змінено.

Акция на ремонт квартир в Новом году!
Усередині бачка є вентиль, яким перекривається подача води, гнучка підводка від вентиля на поплавкову запірну арматуру, саме арматура, перелив і механізм дозованого зливу води (на 3 або 6 літрів води на спуск).

Вибираючи в магазині підвісний унітаз, потрібно відволіктися від ціни (вона починається з 250 доларів) і оцінити якість. Від якості безпосередньо залежить надійність підвісного унітазу і його термін служби, який для німецьких моделей від таких відомих виробників, як GROHE або Vega досягає чверті століття! Можливий комбінований варіант з метою економії — система інсталяції від відомого виробника, а чаша унітазу, наприклад, від болгарської фірми Vidima. Такий вибір дозволить заощадити до 100 доларів! При оформленні покупки потрібно перевірити комплектність. Часто продавці «забувають» амортизуючу прокладку, а в пакетах з кріпленням можна виявити невеликі отвори і відсутні деталі. Кришку для унітазу потрібно придбати відразу. Вона продається окремо.

Монтаж інсталяції починається до початку лицювальних робіт. У першу чергу встановлюється сталева рама. Природно, що до місця установки повинні бути заздалегідь підведені каналізаційна труба діаметром 110 мм і водопровідна труба. Бажано, щоб підвісний унітаз розташовувався як можна ближче до каналізаційного стояку. Це загальне правило для встановлення унітазів будь-якого типу. Раму потрібно виставити за рівнем в горизонтальній і вертикальній площині, регулюючи її положення висувними штангами і шпильками кріплення до стіни. У системах підвісних унітазів є можливість регулювати рівень чаші по висоті. Початково рама встановлена на найнижче розташування. Оптимальна висота чаші — від 42 до 47 см від підлоги. Для наочності найкраще наживи реальну чашу підвісного унітазу, приміряти «зручність» на практиці й зафіксувати рівень стопорними болтами на висувних шпильках. Для кріплення до стіни і підлоги в монтажному комплекті є дюбелі та шурупи під гайковий ключ.

Коли рама буде виставлена, треба підвести до бачка воду. Тип труби, що використовується для цього, може бути будь-яким, але це повинна бути саме труба! Гнучкої підведенням таке підключення виконувати не можна. Середній термін її служби не перевищує трьох років, а після облицювання інсталяції до цього з’єднанню доступу не буде. Вентиль всередині бачка повинен бути закритий.

Далі потрібно приєднати випуск підвісного унітазу до каналізаційного відведення. Ідеальний варіант, коли відведення і випуск співвісні у вертикальному напрямку. Тоді досить вставити випускний патрубок у горловину відведення, але найчастіше доводиться мудрувати і підбирати варіанти з різними племенами. Істотно спростити цей процес можна, застосувавши гофру. Щоб перевірити працездатність системи, потрібно відкрити подачу води в бачок і злити воду. Якщо все гаразд, можна переходити до обшивки інсталяції, законтрів шпильки, на яких триматиметься унітаз.

Обшивка може бути виконана з будь-якого матеріалу, але найпростіший спосіб — подвійний водостійкий гіпсокартон. Їм потрібно обшити передню площину, використовуючи для розмітки готовий шаблон, нанесений на упаковці від підвісного унітазу. Інсталяцію потрібно зашити з усіх вільних сторін. Щоб прикрутити гіпсокартон до сталевої рами, потрібно попередньо в ній просвердлити отвори або скористатися саморізами. Зверху та з боків можна зробити додатковий напуск не менш ніж 3 см від стійки каркасу, прикрутити до стіни й гіпсокартону звичайний пристінний профіль, а на ньому закріпити боковини і верх.

Підвісний унітаз встановлено

Перед облицюванням плиткою потрібно встановити в передній виріз бачка обмежувальний пластиковий манжет і запобіжну кришку. Манжет має насічки, за яким після завершення облицювальних робіт він обрізається по площині плитки. Кришка служить для страховки від попадання пилу і випадкових предметів всередину бачка. Остаточні роботи з установки підвісного унітазу можна продовжити не раніше ніж через десять днів після облицювання плиткою. Плитковий клей повинен набрати міцність і просохнути, інакше плитка трісне під навантаженням.

Саму чашу унітазу встановити нескладно. Тут головне — виміряти і підігнати точно за розміром сполучні патрубки, що йдуть від унітазу до інсталяції. Їх два. Один для зливу води, другий — каналізаційний. Помилку допускати не можна. Ці деталі нестандартні і йдуть тільки в комплекті з унітазом. Окремо вони не продаються! Перед установкою чаші на шпильки потрібно надіти ПВХ муфти і встановити амортизуючу прокладку. Чаша разом з патрубками одягається на шпильки та обжимається гайками, які потрібно по черзі підтягувати, доки чаша не сяде щільно на своє місце.

Зробивши контрольний злив води, і переконавшись, що всі з’єднання герметичні, можна встановлювати кнопку бачка. Кнопка виконана у вигляді окремого блоку і в залежності від виробника і моделі підвісного унітазу може мати різну конструкцію. Тут найкраще гарненько вивчити інструкцію, що додається до самої кнопці. Лише дві деталі у всіх виробників вимагають дбайливого до себе поваги і точності — це штанги штовхачів, які потрібно обрізати за розміром, вказаною на кресленні в інструкції.

Оце така вона - Інсталяція підвісного унітазу

Якщо підвісний унітаз змонтований правильно — він не повинен мати протікань, кнопки з пуску води повинні мати плавний хід і натискатися без зусиль, а чаша унітазу не повинна прогинатися під вагою людини, що сидить на ній.

Прочитати цю статтю можно також російською

Комментарии тех, кто Вконтакте

Есть свои мысли на этот счет? Выскажите их!
Только не забудьте поставить галочку перед тем, как отправить комментарий

Вверх