Як вкрутити саморіз? (Відео)

ukrrus
Саморіз-вбивцяЗа радянських часів, якщо хто пам’ятає, всі шурупи були з головками двох типів: під пряму і під хрестоподібну викрутку. При цьому цінувалися шурупи саме з прямим прорізом, тому що хрестоподібні дуже швидко «злизувалися» і закрутити такий шуруп хрестоподібної викруткою було майже нереально. Викрутка просто прокручувалася в утвореній воронці в головці, а сам шуруп зупинявся на півдорозі. Доводилося брати плоскогубці, проклинаючи винахідника цих «крестобезобразій» (який напевно ще й премію яку-небудь отримав за свій винаход!).

З «прямими» шурупами теж були проблеми. Проріз часто була зроблена глибше з одного краю головки, і викрутка зіскакувала. Але цю проблему легко можна було вирішити за допомогою ножівки по металу: проріз робився глибше вручну. До речі, так само чинили й зі «злизаними» хрестоподібними шурупами, перетворюючи їх у «прямі».

До чого я розповідаю всі ці жахи? Для того, щоб показати, наскільки прогрес технологій полегшує життя людині, зокрема домашньому майстру. Якщо раніше, щоб закрутити шуруп, були потрібні час і неабиякi зусилля, то сьогодні, завдяки шуруповертовi, потрібно секунда часу і один рух пальцем.

Однак, не все так просто, як з’ясовується. Подивіться це відео і переконайтеся, що навіть для такої простої, елементарної операції, як закручування саморезiв, потрібен навик і досвід.

Як то кажуть, техніка в руках дикуна подібна бруківці. І хоча в нашому випадку техніка перебувала в руках музиканта, але результат був аналогічний: ці руки більше звикли до бандури, нiж до шуруповерту 🙂

Прочитати цю статтю можно також російською