Який перфоратор придбати? Краще — Makita HR2470!

ukrrus
Вибір перфоратора

Вибір перфоратора

Питання про вибір інструменту є завжди актуальним як для людини, що професійно займається будівельно-ремонтними роботами, так і для звичайного чоловіка, який вирішив самостійно повісити дзеркало у вітальні. Мова йде про вибір одного з найнеобхідніших інструментів в арсеналі майстра-ремонтника, а саме — про вибір перфоратора.

Перш за все необхідно визначитися, для яких цілей ви плануєте використовувати цей інструмент. Якщо це один отвір на рік, наприклад, щоб повісити рамку з малюнком вашої дітини, то для економії ваших коштів цілком підійдуть різноманітні китайські варіанти, назви яких можна й не згадувати. Асортимент останніх перенасичений як у магазинах, так і на ринках нашого міста. Якщо ж ви маєте намір багато експлуатувати перфоратор, тоді про вибір інструменту слід поміркувати. Цілком може підійти й продукція китайських фірм-виробників, але виходячи зі своєї практики, раджу відмовитися від даного варіанту в користь якісного та надійного інструменту. Просто хоча б через те, що в процесі експлуатації китайських «девайсів» трапляється багато неприємних моментів, таких як прокручування долота (зубила) в режимі довбання, або з часом втрачається сила удару (що досить поширене в «китайців»), через неякісної конструкції сальника відбувається витікання мастила, також ривки при заклинювання або просто перфоратор димить.

За співвідношенням ціна / якість особисто я раджу звернути увагу на перфоратор фірми Makita. Поясню чому: це добре зарекомендована японська марка, яка виробляє надійний інструмент з довгим строком служби, та й взагалі він приємний в роботі.

«А як же Bosсh , DWT, Hitachi? .. » — запитаєте ви. Згоден, по надійності та якості ці фірми-виробники є безперечними лідерами на ринку продажів. Але хочу відзначити один нюанс: сьогодні ринки та магазини перенасичені підробками з гарними надписами «Bosсh», «DWT», тому слід бути уважними, купуючи таку продукцію. Добре зарекомендували себе перфоратори таких марок як Hitachi і Sparky, але вони більше схожі на інструменти з іграшок мого сина, тобто зовнішній вигляд до вподоби не кожному. Перфоратори Makita також зустрічаються у китайському варіанті, але набагато рідше. Існує безліч магазинів, де їх можна придбати за гідною ціною.

Що стосується конструктивного виконання, то розрізняють два основних типи перфораторів: з вертикальним розташуванням двигуна (у народі «бочка») і з горизонтальним. Перший варіант це, як правило, більш потужні електричні апарати з більшою силою удару, більшою інерційністю і більш важкі, але призначені вони для вузьконаправлених завдань, тобто для свердління більш глибоких отворів або об’ємного демонтажу. Другий тип хоч і має меншу інерцією, але завдяки своїй конструкції більш універсальний, тобто його можна застосовувати як дриль або навіть як шуруповерт (якщо, звичайно, нема бажання йти за шуруповертом або у нього розрядився акумулятор). За свою довгу будівельну практику мені доводилося працювати з різними перфораторами, тому раджу зупинити свій вибір на компонуванню з горизонтальним розташуванням двигуна.

Звичайно ж, всі моделі перфораторів Makita я не тестував, але за зовнішнім виглядом, характеристиками та ціною я б віддав перевагу моделі Makita HR2470. Власне, її я і придбав. Та, як виявилося, не прогавив: працює вона в мене вже п’ять років, умови експлуатації досить жорсткі, але все в порядку (міняв один раз щітки і один раз обновив мастило).

Makita HR2470

Варто приділити увагу основним технічним характеристикам моделі Makita HR2470. Цей перфоратор працює в трьох режимах: звичайне свердління, свердління з ударом, режим долота (удар без обертання).
Номінальна потужність при постійній роботі 780 Вт
Число оборотів регулюється електронним механізмом: на холостому ходу 1100 об/хв, при навантаженнях число оборотів знижується, що дозволяє домогатися більш ефективної роботи при тривалих навантаженнях. Крім того, механізм реверсу дозволяє зберегти крутний момент і швидкість обертання незалежно від направлення обертання валу двигуна.
Число ударів у хвилину 4050 при енергії удару в 2,7 Дж, а цього досить, насправді! Максимальний діаметр свердління в бетоні / стали / дереві до 24/13/32 мм. З метою безпеки передбачено обмежувач обертання при заклинюванні бура. Це дуже корисна функція, бо без неї ви ризикуєте переламати собі руки, якщо бур раптом зупиниться у бетонній стіні.
При цьому маса перфоратора Makita HR2470 — 2,6 кг, ним можна працювати однією рукою без особливих фізичних зусиль.

Моя суб’єктивна думка: дуже надійний, витривалий і довговічний апарат. З додаткових приємних моментів можна відзначити:

  • Дуже зручний інструмент, добре лежить у руці, зручна рукоятка.
  • Зручний перемикач режимів роботи перфоратора.
  • Довгий гнучкий якісний кабель живлення (на бюджетних перфоратора він грубий і має тенденцію тріскатися при мінусовій температурі, іноді зустрічається короткий кабель, що теж дуже незручно).
  • Місткий кейс, в якому можна переносити багато додаткового інструменту і витратних матеріалів. (Особисто в мене там є перехідник на патрон із затиском під звичайні свердла, самі свердла, бури, олівець, маркер, жменя саморізів, рулетка і трохи будівельного пилу.)

Так що, обирайте уважніше інструмент і працюйте з задоволенням! Пам’ятайте: при виборі інструмента дуже добре працює народна мудрість «скупий платить двічі»!

Прочитати цю статтю можно також російською