Який перфоратор придбати? Краще — Makita HR2470!

ukrrus
Вибір перфоратора

Вибір перфоратора

Питання про вибір інструменту є завжди актуальним як для людини, що професійно займається будівельно-ремонтними роботами, так і для звичайного чоловіка, який вирішив самостійно повісити дзеркало у вітальні. Мова йде про вибір одного з найнеобхідніших інструментів в арсеналі майстра-ремонтника, а саме — про вибір перфоратора.

Перш за все необхідно визначитися, для яких цілей ви плануєте використовувати цей інструмент. Якщо це один отвір на рік, наприклад, щоб повісити рамку з малюнком вашої дітини, то для економії ваших коштів цілком підійдуть різноманітні китайські варіанти, назви яких можна й не згадувати. Асортимент останніх перенасичений як у магазинах, так і на ринках нашого міста. Якщо ж ви маєте намір багато експлуатувати перфоратор, тоді про вибір інструменту слід поміркувати. Цілком може підійти й продукція китайських фірм-виробників, але виходячи зі своєї практики, раджу відмовитися від даного варіанту в користь якісного та надійного інструменту. Просто хоча б через те, що в процесі експлуатації китайських «девайсів» трапляється багато неприємних моментів, таких як прокручування долота (зубила) в режимі довбання, або з часом втрачається сила удару (що досить поширене в «китайців»), через неякісної конструкції сальника відбувається витікання мастила, також ривки при заклинювання або просто перфоратор димить.

За співвідношенням ціна / якість особисто я раджу звернути увагу на перфоратор фірми Makita. Поясню чому: це добре зарекомендована японська марка, яка виробляє надійний інструмент з довгим строком служби, та й взагалі він приємний в роботі.

«А як же Bosсh , DWT, Hitachi? .. » — запитаєте ви. Згоден, по надійності та якості ці фірми-виробники є безперечними лідерами на ринку продажів. Але хочу відзначити один нюанс: сьогодні ринки та магазини перенасичені підробками з гарними надписами «Bosсh», «DWT», тому слід бути уважними, купуючи таку продукцію. Добре зарекомендували себе перфоратори таких марок як Hitachi і Sparky, але вони більше схожі на інструменти з іграшок мого сина, тобто зовнішній вигляд до вподоби не кожному. Перфоратори Makita також зустрічаються у китайському варіанті, але набагато рідше. Існує безліч магазинів, де їх можна придбати за гідною ціною.

Що стосується конструктивного виконання, то розрізняють два основних типи перфораторів: з вертикальним розташуванням двигуна (у народі «бочка») і з горизонтальним. Перший варіант це, як правило, більш потужні електричні апарати з більшою силою удару, більшою інерційністю і більш важкі, але призначені вони для вузьконаправлених завдань, тобто для свердління більш глибоких отворів або об’ємного демонтажу. Другий тип хоч і має меншу інерцією, але завдяки своїй конструкції більш універсальний, тобто його можна застосовувати як дриль або навіть як шуруповерт (якщо, звичайно, нема бажання йти за шуруповертом або у нього розрядився акумулятор). За свою довгу будівельну практику мені доводилося працювати з різними перфораторами, тому раджу зупинити свій вибір на компонуванню з горизонтальним розташуванням двигуна.

Звичайно ж, всі моделі перфораторів Makita я не тестував, але за зовнішнім виглядом, характеристиками та ціною я б віддав перевагу моделі Makita HR2470. Власне, її я і придбав. Та, як виявилося, не прогавив: працює вона в мене вже п’ять років, умови експлуатації досить жорсткі, але все в порядку (міняв один раз щітки і один раз обновив мастило).

Makita HR2470

Варто приділити увагу основним технічним характеристикам моделі Makita HR2470. Цей перфоратор працює в трьох режимах: звичайне свердління, свердління з ударом, режим долота (удар без обертання).
Номінальна потужність при постійній роботі 780 Вт
Число оборотів регулюється електронним механізмом: на холостому ходу 1100 об/хв, при навантаженнях число оборотів знижується, що дозволяє домогатися більш ефективної роботи при тривалих навантаженнях. Крім того, механізм реверсу дозволяє зберегти крутний момент і швидкість обертання незалежно від направлення обертання валу двигуна.
Число ударів у хвилину 4050 при енергії удару в 2,7 Дж, а цього досить, насправді! Максимальний діаметр свердління в бетоні / стали / дереві до 24/13/32 мм. З метою безпеки передбачено обмежувач обертання при заклинюванні бура. Це дуже корисна функція, бо без неї ви ризикуєте переламати собі руки, якщо бур раптом зупиниться у бетонній стіні.
При цьому маса перфоратора Makita HR2470 — 2,6 кг, ним можна працювати однією рукою без особливих фізичних зусиль.

Моя суб’єктивна думка: дуже надійний, витривалий і довговічний апарат. З додаткових приємних моментів можна відзначити:

 • Дуже зручний інструмент, добре лежить у руці, зручна рукоятка.
 • Зручний перемикач режимів роботи перфоратора.
 • Довгий гнучкий якісний кабель живлення (на бюджетних перфоратора він грубий і має тенденцію тріскатися при мінусовій температурі, іноді зустрічається короткий кабель, що теж дуже незручно).
 • Місткий кейс, в якому можна переносити багато додаткового інструменту і витратних матеріалів. (Особисто в мене там є перехідник на патрон із затиском під звичайні свердла, самі свердла, бури, олівець, маркер, жменя саморізів, рулетка і трохи будівельного пилу.)

Так що, обирайте уважніше інструмент і працюйте з задоволенням! Пам’ятайте: при виборі інструмента дуже добре працює народна мудрість «скупий платить двічі»!

Прочитати цю статтю можно також російською

Який перфоратор придбати? Краще — Makita HR2470!: 9 комментариев

 1. Наконец-то осуществил свою мечту и приобрел для дома перфоратор Makita HR 2470! Длительного опыта эксплуатации конкретно этой модели нет, но летом проводил работы по сверлению железобетонных плит и два дня плотно работал перфоратором именно этой модели. Во время перфорации присутствовало впечатление, что всю (незначительную) энергию приходится прикладывать лишь к удержанию массы перфоратора, а остальное он делает сам! Кстати, масса перфоратора незначительная, поэтому работу с этим перфоратором могу назвать лишь отдыхом!
  Перфоратор, действительно, имеет какой-то специфический запах. Но если-бы я не читал ранние комментарии про запахи, то и внимания не обратил бы, т.к. практически любой строительный электрический инструмент имеет запах пластмассы-резины (пока новый), масляных паров, запах графитовых щеток (во время работы) и т.д., поэтому подобные запахи недостатком не считаю!

 2. Здраствуйте Ви говорили: «міняв один раз щітки і один раз обновив мастило».
  А скажіть будь ласка яке необхідно мастило, що воно змащує і де воно розташоване щоб і я міг замінити?
  Дякую.

  1. Честно говоря, в Вашем случае лучше отдать кому-нибудь перфоратор для техобслуживания и попросить сделать это в Вашем присутствии. Это не будет дорого стоить. А иначе Вы рискуете вымазаться маслом, а потом все равно понесете перф в мастерскую 😉

 3. Я не боясю вимаститися, я хочу знати що за мастило і що воно змащує. Свій перфоратор розібрав, однак мастила ніде не видно.

  1. Масло — внутри перфоратора, где находится ударный механизм и шестерни, которые смазаны для уменьшения износа. Для этого используется смазка, похожая на Литол. У меня как раз дома валяется нерабочий перфоратор (но не «Макита», а «Электромаш»), я его разобрал, так там масло прям как на бутерброде лежит, кучей 🙂
   Редуктор и шестерни перфоратора в смазке Ударный механизм перфоратора

 4. Де змащувати вже знайшов, питання тільки яке мастило? Спочатку також думав літолом змастити, однак можливо необхідно спеціальне мастило?
  Мастило, що в моєму перфораторі має такий же запах як і мастило Шрус, однак на відміну від Шрус воно прозоре.
  Перед заміною старе мастило необхідно вимити бензином?

  1. Да, продается специальное масло для перфораторов, оно бывает прозрачное, бывает желтоватое. Чем отличается друг от друга и от литола — не знаю. Старую отработанную смазку конечно надо удалить

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *