Стеля з гіпсокартону (фото та вiдео)

ukrrus
Багато-рiвнева стеля з гiпсокартону

Існує думка, що будь-які підвісні конструкції на стелі доречні, коли висота приміщення перевищує три метри. У цілому, це твердження правильне, але є випадки, коли варто зробити виняток. Стеля з гіпсокартону, фото якого представлені вашій увазі, з’явилася не завдяки, а всупереч стандартним уявленням дизайнерів.

Отже, по порядку. Старий будинок в приватному секторі. Висота стелі — 2,7 м. Перекриття дерев’яні, старі стелі оштукатурені дідусевим способом — на дранку. Орієнтовний вік будинку — близько 50 років. Головна проблема таких будинків завжди пов’язана з провисанням стелі і стрімким процесом масової втечі старої штукатурки з насидженого місця. Перед господарями завжди постає дилема: або перештукатурівати заново стелю, або погоджуватися на підвісні стелі з гіпсокартону.

Нова Стеля в хатi

Проти штукатурних робіт повстає здоровий глузд. Розвести бруд і вогкість, навантажити втомлені перекриття знову, навіщо? Адже ризик того, що вони не витримають і впадуть, вкрай великий.

Другий довід «проти» логічно випливає з першого. Навіть якщо вдасться без ризику для життя і гаманця виконати штукатурні роботи, то знову повернути стелю до його правильного, горизонтального положення буде вже неможливо. У даному випадку перекіс становив 15 см! А завдати такий шар штукатурки на стелю неможна. Вона відвалиться під власною вагою, так і не встигнувши висохнути.

У стель з гіпсокартону є один мінус. Вони займають простір. Але мінус перетворюється на плюс одним легким рухом, а перетворити недолік в гідність допоможе дизайн стель з гіпсокартону.

Око на стелi з гiпсокартону

Дизайн виходить сам собою. Готові проекти стель з гіпсокартону не для нашого випадку. Судіть самі: якщо вирівняти все під одну гребінку, то площину стелі опуститься на 19 см (15 см перепад і 4 см профіль з гіпсокартоном). Забагато для невеликої кімнати. Врятувати може тільки спорудження коробу, який, не займаючи багато місця, компенсує перепад по двох сторонах. Центральну частину піднімаємо щодо короба якомога вище. Цим ми виграємо 10 см!

Так вигляда каркас стелi

Наступна проблема, яку потрібно вирішити — штори! Місця для карнизів практично не залишається, якщо скористатися стандартним підходом. А нестандартний шлях приводить нас до висновку про необхідність прибрати їх за лінію стелі, тобто, заховати.

Ниша для штор

Тепер проробляємо деталі. Кути на стелях виглядають погано. Красиві стелі з гіпсокартону — стелі без явних кутів. Для цього скругляємо їх з боку короба. А закони симетрії вимагають додати щось схоже з протилежного боку.

Кут стелi

Але вікна повинні давати більше світла, а стеля по зовнішній стіні просіла на найменшу величину, тому пускаємося на чергову хитрість. Опускаємо стелю по лінії вікон не на 10, а на 5 см.

А що, якщо влаштувати по центру розети? Цим ми вирішимо дві задачі. По-перше, прикрасимо місце для люстри, по-друге, наша стеля стає схожей на око, що прикольно саме по собі.

Така собi стеля!

У підсумку, підвісна стеля вписався в невисоку кімнату природним чином, займаючи мінімальний простiр. А форма стелі визначилася, виходячи не тільки з пориву натхнення дизайнера, але і раціонального використання наявних недоліків старої стелі, одним розчерком звернених в достоїнства.

Прочитати цю статтю можно також російською