Фасадна ліпнина для зовнішнього оздоблення будівель

ukrrus
Чому нудно жити в районах з типовою забудовою? Та тому, що погляду нема на чому зупинитися! Тому що все одноманітне та стандартне. Обшарпані різношерсті балкони і прісні віконні прорізи. Школа у дворі по сусідству з дитячим садом. Все настільки однаково, що часом можна переплутати міста і потрапити в яку-небудь історію. Однак, тенденції останніх років в архітектурі такі, що зовнішнє оздоблення будинку повинне бути індивідуальне і привабливе в художньому плані.

А досягти цього можна простими дідусьовими способами. Ліпнина фасадна відома з античних часів. І ніхто не відміняв законів класичної архітектури. Одне змінилося в арсеналі будівельників — на зміну важким, дорогим і складним у монтажі елементів фасадного декору прийшли легкі і недорогі деталі з пінополіуретану і пінополістиролу.

Дехто вважають, що виготовлення ліпних прикрас з пластика — це, щонайменше, несерйозно. Хіба може протистояти пінопласт гіпсу або каменю? Але як це не дивно — може! Гіпсові елементи оздоблення фасаду гігроскопічні і піддаються руйнівному впливу агресивного навколишнього міського середовища, повітря який став настільки далекий від ідеалу, як кислотні дощі від гірського струмка! Камінь, до речі, теж сильно страждає та руйнується під впливом кислот. А пінополіуретан абсолютно стійкий до хімічних впливів. І якщо гіпсові ліпні прикраси потрібно постійно підфарбовувати, щоб вони мали належний зовнішній вигляд, то ППУ ліпнину досить пофарбувати один раз, щоб забути потім про неї на довгі роки.

Дуже великі проблеми очікують домовласника, якщо він раптом вирішить перетворити стандартну п’ятиповерхівку в архітектурний шедевр за допомогою традиційних матеріалів. Справа в тому, що камінь, бетон і гіпс у великих кількостях, не передбачені проектом будинку, викликають збільшення навантаження на фундамент, що може привести до обвалення будівлі. Бажання домогтися краси класичним шляхом призведе до того, що буде потрібно зміцнення фундаменту, яке обійдеться набагато дорожче, ніж вся фасадна ліпнина разом з роботою. А для ліпнини з пінополістиролу або пінополіуретану не потрібно зміцнення фундаменту.

І, нарешті, ліпнину з каменю можуть монтувати тільки професіонали, аси своєї справи. Послуги таких майстрів коштують дуже дорого. А ось фасадну ліпнину із ППУ зможе змонтувати кожен. У всякому разі, аси монтажу пластикових декорів точно не спустошать ваш бюджет!

Прочитати цю статтю можно також російською