Флізелінові шпалери

ukrrus

Флізелінові шпалери — просто, геніально, недорого

Про що мріє людина? Є безліч предметів для жадання, об’єктів для таємної пристрасті та зітхання, але найбільша мрія людства — це простий спосіб наклеювання шпалер. Так, так! Згадайте, як ви проклинали усе на світі, коли займалися цим в себе вдома. А як вам важкі мокрі полотна вінілових шпалер, які потрібно тягнути, подібно Сізіфові в гору? А ці скандали з приводу проходження кутів або наклеєного догори ногами малюнка? Тепер все позаду — адже у нас є новітній винахід людства! Знайомтеся — Флізелінові шпалери…

Це незвичайні шпалери, незважаючи на те, що зовні вони мало чим відрізняються від шпалер інших видів. Головна їхня особливість у тому, що декоративний шар вінілу напилюється не на паперову підкладку, а на флізелін, який у свою чергу, приклеюється до паперовій основі. Уся справа у властивостях флізеліну. Це нетканий матеріал, який отримують шляхом пресування волокон. Завдяки своєї аморфної структурi, флізелін зберігає високу стабільність у будь-якому напрямку, що дозволяє істотно спростити роботу з ними та значно знижує вагу самих полотен. Флізелінові шпалери часто виробляють подвоєною ширини — 1,06 м.

Шпалери на флiзелиновій основі нерідко виробляють незабарвленими, що відкриває додаткові можливості для створення строго індивідуального інтер’єру. Адже самостійне фарбування й декорування дуже популярні останні роки. Але, припускаючи домашнє декорування, потрібно віддавати собі звіт в тому, що далеко не всяка фарба підходить для флізелінових шпалер. А багато хто навіть і не припускають, що існує багатошарове декоративне покриття й ручний розпис окремих елементів шпалер. Тому має сенс проконсультуватися з фахівцями, а найкраще — скористатися послугами досвідчених дизайнерів, малярів і художників.

Підготовка поверхонь для обклеювання флізеліновимі шпалерами стандартна — добре шпаклювана та загрунтована. Як і під будь-які інші види шпалер, допускаються невеликі подряпини та раковини на поверхнях. Але є одна важлива деталь — щоб потім не накочувати безліч шарів фарби поверх шпалер, потрібно останній шар грунту завдати кольорувим складом. Однак, якщо ви прийдете в будівельний гіпермаркет і запитайте каністру колерованного грунту для під флізелінові шпалери, то на вас у кращому випадку подивляться з підозрою. На жаль, такі «надмірності» допустимі тільки на Заході. Нам залишається приготувати колерованной грунт самостійно. Робиться це просто — достатньо розвести в грунті трохи фарби, якою будуть забарвлені шпалери після наклеювання. Наносять грунт валиком після останньої шліфування. Після того як колерованной грунт висохне, можна приступати до шпалерних робіт.

Набір інструментів для роботи з флізеліновимі шпалерами такий же, як і для роботи з звичайними шпалерами:

  • Рулетка, олівець, шпалерний ніж (і не менше пачки запасних лез до нього на кожне приміщення);
  • Водяний (лазерний) рівень, драбина і шпалерна лінійка;
  • Шпалерний шпатель, гумові валики для полотна і стиків;
  • Губка і марля;
  • Валик, пензлик і кювету для клею;

Як завжди, роботи починають від вікна углиб кімнати. Розмічають, користуючись рівнем будь-якої конструкції, край першої смуги, яка повинна бути строго вертикальною. Олівцем ні в якому разі не можна проводити суцільну лінію! Флізелінові шпалери особливо чутливі до забруднень і жирна лінія від олівця буде просвічувати з-під шпалер, скільки б фарби потім не накатали. Допускається розмітка тільки тонкою пунктирною лінією.

Клей розводять у відповідності до інструкції на упаковці. Природно, що клей повинен бути спеціальний — для флізелінових шпалер. Його відмінність від інших видів клею в тому, що він виходить маслянистий і тягучий. Він здатний довго не вбиратися в основу. Адже клей при роботі з шпалерами на флизелиновій основі наносять на стіну, але ніяк не на шпалери! Якщо нанести клей на флізелінові шпалери та наклеїти їх традиційним способом, то при висиханні вони будуть стягнуті і між полотнами утворюються щілини шириною від 2 до 5 мм. Ніколи не можна наносити на клей на флізелінові шпалери — тільки на поверхню!

Клей наносять валиком, а по кутках і під стелею — пензликом. Це швидко та акуратно. Щоб уникнути попадання клею на поверхню попередньої смуги, нанесіть його ширше, ніж смуга шпалер сантиметрів на 10.

Рулони не має сенсу розрізати на смуги. Навіть якщо вони мають малюнок, його можна підігнати за місцем, але найчастіше бамбукові шпалери випускають з рапортом рівним нулю. Тому, відразу після нанесення клею, можна розпаковувати перший рулон, і визначившись, де буде верх, а де низ, розмотувати його прямо за місцем, відразу пригладжуючи смугу шпалерним шпателем по центру, а потім, прокочуючи гумовим валиком. По верху потрібно зробити напуск не менше 5-7 см на стелю, а по низу обрізати смугу шпалер ножем відразу після наклеювання. Напуск по стелі потрібен, щоб компенсувати його ухил. Запас можна зменшити до 2 см, якщо стелі робили професіонали — гипсокартонщики. Відразу після наклеювання смуги на місце потрібно обрізати запас гострим лезом шпалерного ножа під лінійку, а надлишки клею видалити чистою вологою губкою. Наступна смуга наклеюється подібним чином встик.

Особливо варто відзначити можливість наклеювання смуг паралельно підлозі, а так само існування флізелінових шпалер під фарбування. Такий спосіб обклеювання приміщень дозволяє уникнути вертикальних швів, які звично шукаєть людина, яка тiлькi увійшла до кімнати. При горизонтальному наклеюванні смуг флізелінових шпалер оку нема за що зачепитися, тому створюється повна ілюзія ідеальних стін. Шпалери застосовують як самостійне дизайнерське рішення та як спосіб поліпшити якість підстави для фарбування, не вдаючись до довгих процедур шпаклювальної — шліфувальних циклів.

Фарбування флізелінових шпалер можна починати не раніше, ніж через дві доби після їх наклеювання. Існує безліч способів надання різноманітних додаткових ефектів, що підкреслюють текстуру шпалер, що виділяють деякі їхні елементи, але важливо розуміти, що стильний інтер’єр неможливо створити, користуючись дешевими фарбами, не призначеними для фарбування шпалер. Комбінуючи різні види флізелінових шпалер, методи їх декорування і підбираючи кольори, можна отримати дивний по своєї виразності ефекту, але це тема окремого посту.

Прочитати цю статтю можно також російською