Тепла водяна пiдлога властноруч

ukrrus

tepli pol1 Тепла водяна пiдлога властноруч
Теплі підлоги, або як часто їх ще називають — підлоги з підігрівом — стали цілком звичайним атрибутом інтер’єрів не тільки заможних хазяїв, а й багатьох власників звичайних квартир. Якщо років десять тому це сприймалося за диво, то зараз — як звичайне явище, що не виходить за рамки стандартного набору для комфортного проживання. У рамках останніх медичних досліджень, правда, виникла жвава дискусія з приводу корисності цих пiдлог для людського організму. Деякі вчені прийшли до висновку про те, що тепло, що йде від підлоги з підігрівом, порушує природну циркуляцію крові в нижніх кінцівках і органах малого тазу, що може спричинити розвиток всіляких хронічних захворювань, особливо у чоловіків.

Але, як завжди, немає достовірних доказів про те, що це дійсно так. Подібно до того, як немає доказів шкоди мобільних телефонів або мікрохвильових печей. Тому теплі підлоги й сьогодні не менш затребувані, ніж у минулому десятилітті.

Всі конструкції теплих підлог можна умовно поділити на три класи:

  • Теплі підлоги з водяним підігрівом;
  • Теплі підлоги з електричним підігрівом;
  • Теплі підлоги з інфрачервоним випромінюванням.

Електропідігрів не може розглядатися як економний варіант теплих підлог. Причина тут одна — електрика дорожчає набагато швидше, ніж інші джерела енергії. І немає ніякої різниці в тому, яким чином здійснюється передача теплової енергії — безпосереднім випромінюванням з поверхні струмопровідної плівки в інфрачервоних плівкових підлогах або комбінованим у звичайних підлогах з електричним підігрівом у вигляді кабелю або мата. Тому сьогодні я буду розглядати тільки теплі підлоги з водяним підігрівом.

Конструктивні особливості теплих підлог з водяним підігрівом

Головна відмінність водяних теплих підлог від електричних в тому, що нагрівальним елементом у них служить закладена в стяжку труба, по якій циркулює тепла вода. А в електричних теплих підлогах нагрівальним елементом є спеціальний кабель, який нагрівається, якщо на нього подати напругу. Враховуючи, що гаряча вода, що циркулює в системі теплих підлог з водяним підігрівом, є потенційно небезпечним середовищем, стихією, укладеної в тонку оболонку спеціальної труби, є значні обмеження по можливості встановлення теплих водяних підлог у багатоповерхових будинках.

Так, заборонено обладнати такими системами опалення квартири, розташовані вище першого поверху. При тому, що в цокольному або підвальному приміщенні немає інших житлових або нежитлових приміщень. Не можна виробляти врізку підлог з водяним підігрівом в системи центрального опалення або в обратку циркуляції гарячої води.

Такі обмеження істотно звужують коло об’єктів нерухомості, які можуть бути обладнані теплими підлогами з водяним підігрівом. Практично це виглядає так. Якщо ви побудували власний будинок, то в ньому можна влаштовувати підігрів підлоги на рідкому теплоносії на всіх поверхах. Ви нікому крім себе не нашкодите у разі розриву труби і затоплення. Якщо ви живете на першому поверсі багатоповерхівки, а під вами самий звичайний підвал з пацюками і бомжами, то ви теж сміливо можете монтувати підлоги з водяним підігрівом. Але! Для нагрівання теплоносія ви зобов’язані застосовувати спеціальний окремий котел. Найчастіше в багатоквартирних будинках з центральним опаленням для цього застосовують електричні котли невеликої потужності.
Якщо ваша квартира на першому поверсі обладнана автономним газовим котлом, то вам можна сміливо підключатися до нього. Цей варіант пристрою теплих підлог з водяним підігрівом найекономічніший.

Ще одна конструктивна особливість теплих підлог з водяним підігрівом в тому, що їх монтаж завжди пов’язаний з будівництвом цементної стяжки. Причому, не аби якої, а «плаваючою». У чому відмінність? У складнощі підготовки і виконання робіт. Адже спочатку потрібно демонтувати всі старі покриття для підлоги та стяжки до самої основи (до плити перекриття). Якщо ваш будинок старий і перекриття виконані по дерев’яних балках, то про водяні теплі підлоги можна забути. Підходять тільки бетонні (кам’янi) перекриття. Чому? А тому, що потім доведеться влаштовувати нову цементно-піщану стяжку, яка викличе істотне збільшення навантаження на перекриття. І якщо їх несуча спроможність буде обмеженою, як у випадку з дерев’яними перекриттями, то ви ризикуєте викликати їх обвалення, а як наслідок — в’язниця або кладовище.

Але не будемо про сумне! Припустимо, що в ваша квартира знаходиться на першому поверсі з нормальними кам’яними перекриттями, та знято все зайве. Тепер починають укладання багатошарового сендвіча з гідроізоляції, теплоізоляції, компенсаційних стрічок, армуючої сітки або спеціальної підкладки, за якою прокладають не аби яку трубу, а придатну для розведення в стяжках, виводять її на колектор, обпресовують і лише потім приступають до бетонування.

Розчин, який застосовується для заливання стяжки, може бути який завгодно. Але найчастіше користуються самовирівнюючийся розчин. Робота з ним передбачає застосування спецобладнання. Що впливає на ціну за квадратний метр не в меншiй бiк. Крім того, після заливання підлог ними не можна користуватися ще місяць, принаймні, поки цемент не набере повну міцність.

Чи можливий самостійний монтаж теплих підлог з водяним підігрівом?

Так, можливий! Але для того, щоб не потрапити в халепу, не викидати на вітер колосальні кошти і не ставити судові досліди над сусідами, треба уважно вивчити інструкцію з монтажу та налагодження. Але треба розуміти, що не існує інструкції з відповідями абсолютно на всі питання, так як кожен будинок і водяна підлога в ньому унікальні, а значить, вимагають індивідуального підходу.

disk Тепла водяна пiдлога властноруч
Дуже цікавий у цьому плані досвід фахівців, що з’їли на монтажі водяних теплих підлог не одну пару зубних протезів. Виявляється, не всі з них тримають свої секрети за сімома замками. Деякі не проти поділитися. Я рекомендую багатосторонній курс мого колеги, віртуоза теплих підлог з водяним підігрівом Володимира Козіна . Ось у кого описані всі можливі ситуації й конструкції підлог, а так само способи монтажу і все, все, все, що стосується пристрою теплих підлог з водяним підігрівом власними силами. Освоївши технології, ви зможете не тільки заощадити значні кошти на власних підлогах, але ще й заробите на теплих підлогах сусідів, а там, дивись, і свою фірму відкриєте. А що, справа-то вигідна.

Адже тепло завжди в ціні!

Прочитати цю статтю можно також російською